7 min

Hoera! Het pretparkseizoen is weer begonnen 🎢

Het zonnetje laat zich steeds vaker zien, de dagen worden langer en het kwik stijgt steeds een stukje hoger… Tijd om buiten weer leuke dingen te gaan doen met vrienden en familie. En zeg nou zelf? Wat is er leuker dan een dagje je grenzen opzoeken in een te gek pretpark? Graag nemen we jou in deze blog mee in hoe het pretparkseizoen eruitziet en wat de vernieuwingen zijn voor 2023 in de grootste pretparken in Nederland, België, Duitsland en Frankrijk die je niet wilt missen. 

Hoe ziet het reguliere pretparkseizoen eruit?

De meeste parken in Nederland. Duitsland, België en Frankrijk openen rond Pasen en de Paasvakantie (Duitsland) en sluiten vervolgens weer eind oktober / half november. Hierom zien we deze periode dan ook als het reguliere en “piek” pretparkseizoen. Dit seizoen wordt meestal aangehouden omdat in deze periode de meeste attracties weinig hinder ondervinden van het weer. Tevens geeft sluiting in de winterperiode de gelegenheid om onderhoud te plegen zonder hierbij gasten te hoeven storen tijdens hun bezoek. 

Tijdens dit reguliere pretparkseizoen worden tijdens de zomervakantie vaak evenementen georganiseerd en zijn de pretparken langer open. Zo kun je extra lang genieten van alle attracties in het park. Verder zie je vaak extra entertainment, speciale activiteiten of worden er zelfs bekende artiesten uitgenodigd voor een optreden.

Onderstaande parken houden zich globaal aan het reguliere pretparkseizoen:

Nederland
Walibi Holland
Avonturenpark Hellendoorn
Slagharen

Duitsland
Phantasialand
Europa Park
Movie Park Germany
Heide Park
Hansa Park
Legoland

België
Bobbejaanland
Bellewaerde
Walibi Belgium

Frankrijk
Puy du Fou
Parc Astérix 
Le Pal

De ultieme afsluiter in pretparkland: Halloween

Een aantal van deze bovengenoemde parken sluit het reguliere pretparkseizoen spectaculair af met een Halloweenevenement. Vooral bekend in Nederland zijn de Halloween Fright Nights in Walibi Holland, maar ook Toverland is met zijn Halloween Nights steeds meer terrein aan het winnen en daarbij timmert Avonturenpark Hellendoorn eveneens hard aan de weg met het horrorevent Screams. In België, Duitsland en Frankrijk zijn de Halloweenevents ook populair. Onderstaande parken hullen hun pretpark in duisternis in de maand oktober en soms zelfs nog tot half november:

Nederland
Walibi Holland
Avonturenpark Hellendoorn
Toverland

Duitsland
Movie Park Germany
Europa Park
Holiday Park
Heide Park
Legoland

België
Bobbejaanland
Bellewaerde
Walibi Belgium
Plopsaland de Panne

Frankrijk
Disneyland Paris
Parc Astérix

Pretparken in de winter

Uiteraard zijn er in Nederland, België, Duitsland en Frankrijk ook een aantal pretparken die gewoon jaarrond open zijn. Deze parken hebben vaak een groot aanbod aan attracties en een aantal indoorattracties die genoeg vertier bieden tijdens slecht of koud weer. Tevens geven deze pretparken meestal aan dat bepaalde attracties alleen geopend zijn indien het weer het toelaat of worden bepaalde attracties sowieso gesloten. Denk bijvoorbeeld aan De Vliegende Hollander in de Efteling. Binnen Nederland, België, Duitsland en Frankrijk zijn de Efteling en Disneyland Paris de enige parken die echt 365 dagen per jaar geopend zijn. Futurescope in Frankrijk is alleen in het einde van januari even gesloten.

Er zijn ook een aantal pretparken die een speciaal winterevenement hebben naast het reguliere pretparkseizoen en daardoor een aantal weken in de winterperiode geopend zijn. Zo is Walibi Holland in 2022 begonnen met de Bright Nights en bestaat sinds een aantal jaren Wintertraum in Phantasialand. Kenmerkend voor deze winterevenementen zijn de vele lichtjes die worden opgehangen in het park, winterse activiteiten die worden toegevoegd aan het aanbod en kerstliedjes die door de speakers schallen. Onderstaande parken organiseren een speciaal winterevenement naast het reguliere pretparkseizoen:

Nederland
Walibi Holland
Slagharen

Duitsland
Phantasialand
Europa Park
Legoland

België
Bellewaerde

Frankrijk
Parc Astérix

Er zijn ook een aantal pretparken die een winterevent organiseren maar daarbij ook de mogelijkheid bieden om in het voorseizoen al langs te komen. Dit voorseizoen bevat meestal de voorjaarsvakantie en een aantal weekenden in februari en maart. De volgende pretparken hebben een winterevent en een voorseizoen:

Nederland
Toverland 
Duinrell 

België
Plopsaland de Panne 

Duitsland
Holiday Park 

Het openen van pretparken in de winter is een steeds populairder wordende trend. Bij het ontwikkelen van nieuwe attracties is er voor de werkzaamheid van deze attracties tijdens extreme kou tegenwoordig dan ook veel meer aandacht. Zo kan Taron in Phantasialand draaien tot wel 10 graden onder 0 en maakt de Efteling gebruik van wielverwarmers bij Baron 1898. Welk pretpark denk jij dat als volgende een winterevent gaat organiseren?

Draaimolen

Wat is er nieuw in 2023?

Ieder jaar zijn er weer nieuwe attracties, themawerelden en meer om je op te verheugen in pretparkland. Graag zetten we voor jou onder elkaar wat je dit jaar kunt verwachten van de grootste parken in Nederland, België, Duitsland en Frankrijk. 

Nederland

  • Duinrell opent in juli 2023 een nieuw themagebied omtrent de Amsterdamse grachten. Hier komt naast een nieuwe gamehal ook een oldtimer attractie: “De Oude Lijnbaan”.
  • Walibi Holland heeft op 7 april een nieuw familiegebied in gebruik genomen met de naam “Speed Zone – Offroad”. Hier vind je twee nieuwe Zamperla attracties: junior coaster “Eat My Dust”  en Magic Bikes “Windseekers”
  • Toverland opent vier nieuwe attracties medio 2023. Dit zijn vliegtuigmolen Pixarus, family drop tower Dragonwatch, een rondritje door de kruidentuin in Garden Tour en kindercarrousel Jumping Juna.
  • Avonturenpark Hellendoorn hoopt in 2023 de vierde achtbaan, type wilde muis, te openen. Deze achtbaan krijgt de naam “RidderStrijd”.
  • Slagharen geeft de bootjes darkride Wild West Adventure een nieuw thema. De vaartocht gaat Red Bandits Adventure heten naar hun nieuwe personages.

België

  • Plopsaland de Panne opent in 2023 een nieuw indoorgebied omtrent clowntje Bumba. Het gebied gaat “Circus Bumba” heten en krijgt een darkride en kleinere attracties voor kinderen. 
  • Bobbejaanland geeft een nieuw thema aan de log flume Indiana River. De nieuwe naam wordt Terra Magma, naar een vulkaan, en de attractie heropent in mei 2023. 
  • Bellewaerde heeft op 1 april 2023 meerdere nieuwe attracties zoals een Nebulaz mill (Hampi) en een Barnyard attraction (Bellewaerde Psssht Station) van Zamperla geopend. Ook is er een nieuwe speeltuin in de vorm van een Indische tempel en een nieuw wandelplatform bij de leeuwen en tijgers geopend.

Duitsland

  • Legoland Deutschland heeft op 25 maart 2023 een nieuw themagebied “Lego Mythica” geopend. In het gebied staan een wing coaster met de naam Maximus – Der Flug des Wächters en twee kleine vrijevaltorens.
  • Europa Park heeft op 25 maart 2023 een nieuw themagebied geopend: Liechtenstein. Hier vind je nu de ballonvaart die voorheen in het Griekse themagebied was te vinden onder de naam Liechtensteiner Ballonfahrt.
  • Movie Park Germany opent in 2023 de nieuwe stuntshow “Operation Red Carpet”
  • Holiday Park opent een nieuwe waterspeelzone met glijbanen en andere speelelementen met als thema de animatieserie “Super Wings”.

Frankrijk

  • Parc Astérix heeft op 8 april 2023 een nieuw themagebied met de naam Festival Toutatis geopend. Hier vind je de snelste en hoogste achtbaan van Frankrijk; Toutatis. Ook vind je in dit gebied een nieuwe Nebulaz mill: “Chez Gyrofolix”.
  • Disneyland Paris heeft nieuwe shows in beide parken. Zo komt “Disney Dreams” terug in het Disneyland Park en wordt in Walt Disney Studios Park “Pixar: We Belong Together” opgevoerd.
  • In Le Pal is op 8 april 2023 de interactieve darkride “Champi’folies” geopend.
  • Futuroscope heeft op 4 februari 2023 een nieuw 4D-spektakel geopend met de naam “Etincelle: La Malédiction de l’Opale Noire”.

Advies nodig? Mocht je vragen hebben of advies willen over wat er specifiek in deze blog stond, laat dan je gegevens achter!

Laatste blogs

Meld je aan voor onze nieuwsbrief

Altijd op de hoogte blijven van onze blogs, cases en laatste ontwikkelingen? Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!

Je marketing naar een next level brengen?

We helpen je graag verder met online marketing. Benieuwd naar de mogelijkheden?

Red is een online marketing bureau dat zich volledig richt op de reis- en recreatie wereld in Nederland, België, Duitsland en Frankrijk. Zo zijn we sinds 2015 ANVR Branchepartner en vanaf 2020 hebben we ons aangesloten bij de HISWA-RECRON Business Club als Top Supplier. We werken o.a. voor OTA’s, reisbureaus, dagattracties, vakantieparken, bestemmingen, campings en hotels.

Red is een online marketing bureau dat zich volledig richt op de reis- en recreatie wereld in Nederland, België, Duitsland en Frankrijk. Zo zijn we sinds 2015 ANVR Branchepartner en vanaf 2020 hebben we ons aangesloten bij de HISWA-RECRON Business Club als Top Supplier. We werken o.a. voor OTA’s, reisbureaus, dagattracties, vakantieparken, bestemmingen, campings en hotels.

Download onze social media whitepaper

✔️ Social media trends
✔️ Social media tips
✔️ Customer journey           

en meer..     

Social media

Je ontvangt de whitepaper direct in je mailbox!